logo

Silver Domki Letniskowe nad morzem

info@domkinadmorzemsilver.pl 669-649-940 / 609-155-980 6 °C

Okolica

Rusinowo jest to mała wieś, która żyje pełnią życia w sezonie letnim. W bliskiej okolicy domków letniskowych Silver, można znaleźć wszystko co jest potrzebne do spędzenia udanych wakacji.

Stołówki

W tej małej wsi, można także dobrze pojeść, dzięki szerokiej ofercie obiadów domowych. Najbliższa stołówka znajduje się 300 m od domków letniskowych Silver. W Rusinowie jest jeszcze około 4 miejsc w których można smacznie pojeść.

Sklepy

W Rusinowie są 4 sklepy ogólnospożywcze. Dwa sklepy oddalone są od ośrodka o 100m, pozostałe dwa nie więcej niż 700m.

Kościół

Kościół góruje nad całym Rusinowem ponieważ, wzniesiony jest na niewielkiej górce. Zbudowany z czerwonej cegły w miejscu istniejącego wcześniej kościoła. Msze, w okresie wakacji odprawiane są o godzinie 10:30 i 17:30 w Niedziele.

Okolica

Pas startowy

Znajduje się nad samym morzem 30 metrów od plaży. Jest to nieczynny obiekt wojskowy, który ma 2300 m długości i 30 m szerokości. Na obu jego krańcach znajdują się dodatkowe poszerzenia na których, prawdopodobnie samoloty były dozbrajane i tankowane. Pomiędzy pasem startowym a plażą znajdowała się wieża (posterunek obserwacji technicznej) Wojsk Ochrony Pogranicza. W 1993 r. wieża została podmyta przez fale i przewróciła się. Dziś, zostały tylko elementy fundamentów i zarośnięta droga z płyt betonowych, prowadząca do wieży. Pas startowy znajduje się obok plaży, dlatego też w okresie wakacyjnym staje się dla osób wypoczywających na plaży, wielkim bezpłatnym parkingiem dla samochodów.

Okolica

Plac zabaw

Oprócz dobrze wyposażonego placu zabaw na terenie domków letniskowych Silver, dzieci mogą pobawić się na placu zabaw w Rusinowie obok remizy (600m). Plac składa się z huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy, drewnianych koników, stołu drewnianego z ławkami z którego można podziwiać piękne widoki.

Przystań rybacka

Znajdująca się w Jarosławcu, jest jedną z miejscowych atrakcji. Kutry i łodzie nie są zacumowane do portu, tylko są wyciągane na plażę przez stalową linę, dzięki temu można przejść się obok kutrów i podziwiać ich wielkość. Na przystani można także zjeść świeże ryby i odbyć rejs po Bałtyku.

Okolica
Okolica Okolica